Terapeutyczne tahini

Terapeutyczne tahiniTahini czyli masło sezamowe to doskonałe źródło białka dla wegetarian, to dobrej jakości tłuszcz, to cynk, który jest zbawienny dla Twojej skóry, to także źródło wapnia, żelaza i magnezu.
Przygotowanie jest bardzo proste, nie musisz kupować tahini w sklepie, możesz zrobić je we własnej kuchni.

phytic acid – Kwas fitowy – organiczny związek chemiczny, heksafosforan inozytolu. Występuje naturalnie w większości nasion, np. ziarnach i otrębach zbóż, kukurydzy oraz w roślinach strączkowych. Jest perufosforylowaną heksozą o właściwościach przeciwutleniających i chelatujących (pomaga usuwać z organizmu nadmiar metali, zwłaszcza żelaza). W przeszłości uważano, że wykazuje właściwości przeciwnowotworowe, jednak badania jednoznacznie zaprzeczyły *źródło: Wikipedia

“enzyminy inhibitorzy” – chodzi o inhibitory enzymów 😉 czyli substancje powodujące wstrzymywanie, zakłócanie aktywności enzymów. Pewne inhibitory enzymów są normalnymi metabolitami komórkowymi, które hamują dany enzym w ramach naturalnej metabolicznej kontroli. Inne inhibitory mogą być substancjami obcymi dla organizmu, takimi jak toksyny i leki, i w tym przypadku hamowanie enzymu może mieć działanie terapeutyczne, ale również szkodliwe.

COMMENTS

WORDPRESS: 6
 • comment-avatar

  Super ! czekam na więcej przepisów <3 a może jakieś przepisy na cerę 🙂 moje serce pozdrawia Twoje serduszko 🙂

 • comment-avatar

  jaką macie piękną kuchnię!! co to za drewno na blacie? Pozdrawiam serdecznie!

 • comment-avatar

  kolejny inspirujący przepis terapeutyczny ;-0

 • comment-avatar

  Ja uwielbiam chałwę z surowego sezamu. Smakuje mi z czarnego, jest bardziej aromatyczny

 • comment-avatar

  Czy prażenie nie zamienia kwasów nienasyconych na trans?

 • comment-avatar

  Inhibitory wzrostu Davinka. Moczenie pomaga i wyplukuje.

 • DISQUS: 0