Terapeutyczne tahini

HomeVideo Blog

Terapeutyczne tahiniTahini czyli masło sezamowe to doskonałe źródło białka dla wegetarian, to dobrej jakości tłuszcz, to cynk, który jest zbawienny dla Twojej skóry, to także źródło wapnia, żelaza i magnezu.
Przygotowanie jest bardzo proste, nie musisz kupować tahini w sklepie, możesz zrobić je we własnej kuchni.

phytic acid – Kwas fitowy – organiczny związek chemiczny, heksafosforan inozytolu. Występuje naturalnie w większości nasion, np. ziarnach i otrębach zbóż, kukurydzy oraz w roślinach strączkowych. Jest perufosforylowaną heksozą o właściwościach przeciwutleniających i chelatujących (pomaga usuwać z organizmu nadmiar metali, zwłaszcza żelaza). W przeszłości uważano, że wykazuje właściwości przeciwnowotworowe, jednak badania jednoznacznie zaprzeczyły *źródło: Wikipedia

“enzyminy inhibitorzy” – chodzi o inhibitory enzymów 😉 czyli substancje powodujące wstrzymywanie, zakłócanie aktywności enzymów. Pewne inhibitory enzymów są normalnymi metabolitami komórkowymi, które hamują dany enzym w ramach naturalnej metabolicznej kontroli. Inne inhibitory mogą być substancjami obcymi dla organizmu, takimi jak toksyny i leki, i w tym przypadku hamowanie enzymu może mieć działanie terapeutyczne, ale również szkodliwe.

COMMENTS

WORDPRESS: 12
DISQUS: 0